מתוק.נט - מאפינס

מאפינס
תאריך:יום שבת, 25 באוקטובר בשעה 16:03:02
נושא: אמנות האפיה


איך עושים מאפינס מוצלחים?
רשימה של טיפים להכנת מאפינס בצורה הטובה ביותר.
כמו כן, שימו לב, שספרון המתכונים החדש, הוא ספרון מתכוני מאפינס!


 1. השתמש בקמח רב תכליתי. ערבב את הקמח על מנת לאוורר אותו לפני מדידת כמותו. העירבוב מהווה פשרה בין גריפת קמח דחוס לכוס לבין ניפוי.

 2. מדוד את כמות הקמח בכוס לחומרים יבשים ואילו את החומרים הנוזליים בכוס נפרדת.

 3. גודל המאפינס: בסיס דליל לא יוכל לגבוה למימדים מרשימים ולהשאר כך. כמו כן, על מנת להגיע לטעם, המירקם, והמראה הטובים ביותר כדאי לחמם מראש את התנור בטמפרטורה התחלתית גבוהה ואז כשהאפיה מתחילה להנמיכה.

 4. הזהר מעירבוב יתר! ערבב את החומרים הנוזליים עם החומרים היבשים רק על מנת לשלב בין שתי התערובות ולהרטיב את החומרים היבשים. עירבוב יתר יגרום למאפינס להיות קשים.

 5. כל סוגי הדגנים מצריכים טיפול מקדים. כשמשתמשים בסובין, שיבולת שועל וכד' כדאי שאלה יספגו את מקסימום הרטיבות. לשם כך, הנח את תערובת החומרים במקרר ללילה שלם. תקבל תערובת סמיכה יותר עם פיזור טעם טוב יותר ומאפינס גבוהים יותר.

 6. ניתן להכין מאפינס עם כמעט כל סוג של נוזל. מיץ מוסיף טעם וריח. חלב ומוצריו מוסיפים סוכר ושומנים אשר עוזרים להשחמת המאפינס ורכותם.

 7. מאפים המכילים שמן שומרים על טריותם לאורך זמן רב יותר. שומנים מוצקים מביאים למאפינס קלים יותר מאחר והתערובת הופכת לאוורירית יותר כאשר השומן מעורבב פנימה. חמאה מוסיפה טעם ועוזרת להשחמה יפה של המאפינס. באתר יופיעו מתכונים בהם מומלץ להשתמש בשמן לעומת אחרים בהם מומלץ להשתמש בחמאה.

 8. ערבב בעזרת מטרף מתכת. התחל לערבב את החומרים היבשים בעזרת מטרך נקי בקערה נפרדת. השתמש באותו מטרף גם לחומרים הנוזליים. עבור מאפינס על בסיס שמן, השתמש במטרף כבד. הקצף ביסודיות את הסוכר, הביצים והשמן עם השומנים המוצקים. לעיתים למרות עירבוב הסוכר, השומנים והביצים, הם נפרדים. במקרה כזה, הוסף מעט קמח על חשבון כמות הקמח הרשומה במתכון. הקמח יעזור לחבר את המרכיבים השונים וגם יעזור לשאר החומרים להשתלב טוב יותר. כשהתערובת הופכת לסמיכה ודביקה השתמש במרית גומי או כף עץ רחבה.

 9. השתמש בביצים ובשומנים בטמפרטורת החדר. חומרים שקוררו לא משתלבים היטב בתערובת. כמו כן, תערובת קרה "תעבוד" קשה יותר על מנת לגבוה בתנור.

 10. ניתן להשתמש בעטרות נייר: שמן קלות את השקעים, הנח בכל שקע עטרת נייר ומלא 2/3 מהם בבלילת המאפינס.

 11. לאחר שהמאפינס הוצאו מהתנור,הנח להם להתקרר במשך 5 דקות על בסיס מתכת. אם תקרר את המאפינס בתבנית החמה הם "יזיעו" והשיירים יתיישנו טרם זמנם. ניתן לאחסן את המאפינס שהתקררו בשקית נייר חומה או

 12. להקפיא ולהשתמש בהזדמנות אחרת.


  נלקח מהאתר http://muffins.matok.com אתר המאפינס הישראליהכתבה באה מאתר מתוק.נט
http://www.matok.net
הכתובת לכתבה:
http://www.matok.net/modules.php?name=News&file=article&sid=35